62 Sidi Yaya Keita PES 2008
| Name | Sidi Yaya Keita |
|---|---|
| ID | 9423 |
| Nationality | Mali |
| Club | Racing Club de Lens |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
54
Defence
74
Body Balance
73
Stamina
74
Top Speed
75
Acceleration
71
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
73
Shot Power
61
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
68
Header
71
Jump
76
Technique
69
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Sidi Yaya Keita |
|---|---|
| ID | 9423 |
| Nationality | Mali |
| Club | Racing Club de Lens |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 21 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
