68 Sidi Yaya Keita PES 2010
| Name | Sidi Yaya Keita |
|---|---|
| ID | 9423 |
| Nationality | Mali |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
66
Defence
80
Body Balance
79
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
73
Shot Power
61
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
68
Header
78
Jump
73
Technique
61
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Sidi Yaya Keita |
|---|---|
| ID | 9423 |
| Nationality | Mali |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 24 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
