80 Skarac (Spahić) PES 2010
| Name | Skarac |
|---|---|
| Real Name | Spahić |
| Full Name | Emir Spahić |
| ID | 98910 |
| Real ID | 33374 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
80
Defence
78
Body Balance
79
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
83
Response
85
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
78
Shot Power
61
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
58
Swerve
82
Header
77
Jump
75
Technique
66
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
- S08 Slide Tackle
- S09 Covering
| Name | Skarac |
|---|---|
| Real Name | Spahić |
| Full Name | Emir Spahić |
| ID | 98910 |
| Real ID | 33374 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
