71 Spahic PES 2008
| Name | Spahic |
|---|---|
| Full Name | Emir Spahić |
| ID | 33374 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Lokomotiv Moscow |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
79
Defence
85
Body Balance
74
Stamina
79
Top Speed
72
Acceleration
73
Response
73
Agility
68
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
79
Shot Power
61
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
58
Swerve
78
Header
77
Jump
66
Technique
60
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Spahic |
|---|---|
| Full Name | Emir Spahić |
| ID | 33374 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Lokomotiv Moscow |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
