97 Skorimilov (H. Stoichkov) PES 2008
| Name | Skorimilov |
|---|---|
| Real Name | H. Stoichkov |
| Full Name | Hristo Stoichkov |
| ID | 67885 |
| Real ID | 2349 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
95
Attack
40
Defence
81
Body Balance
86
Stamina
87
Top Speed
92
Acceleration
89
Response
81
Agility
91
Dribble Accuracy
90
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
94
Long Pass Accuracy
95
Long Pass Speed
93
Shot Accuracy
98
Shot Power
88
Shot Technique
85
Free Kick Accuracy
74
Swerve
84
Header
75
Jump
90
Technique
85
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- Scoring
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Skorimilov |
|---|---|
| Real Name | H. Stoichkov |
| Full Name | Hristo Stoichkov |
| ID | 67885 |
| Real ID | 2349 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
