91 Skorimilov (H. Stoichkov) PES 2010
| Name | Skorimilov |
|---|---|
| Real Name | H. Stoichkov |
| Full Name | Hristo Stoichkov |
| ID | 67885 |
| Real ID | 2349 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
93
Attack
30
Defence
79
Body Balance
83
Stamina
86
Top Speed
92
Acceleration
84
Response
77
Agility
87
Dribble Accuracy
90
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
89
Long Pass Accuracy
93
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
92
Shot Power
88
Shot Technique
85
Free Kick Accuracy
83
Swerve
76
Header
75
Jump
90
Technique
85
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S04 PK Taker
- S06 Outside Curve
- P13 Long Ranger
- Dribbling
- Scoring
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Skorimilov |
|---|---|
| Real Name | H. Stoichkov |
| Full Name | Hristo Stoichkov |
| ID | 67885 |
| Real ID | 2349 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
