65 Sorsa PES 2010
| Name | Sorsa |
|---|---|
| Full Name | Sebastian Sorsa |
| ID | 36750 |
| Nationality | Finland |
| Club | Hjk Helsinki |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
50
Defence
72
Body Balance
80
Stamina
79
Top Speed
77
Acceleration
68
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
77
Shot Power
64
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
74
Swerve
63
Header
77
Jump
75
Technique
73
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
- Side
| Name | Sorsa |
|---|---|
| Full Name | Sebastian Sorsa |
| ID | 36750 |
| Nationality | Finland |
| Club | Hjk Helsinki |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
