66 Souare PES 2010
| Name | Souare |
|---|---|
| Full Name | Pape Souaré |
| ID | 41047 |
| Nationality | Senegal |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
58
Defence
67
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
78
Acceleration
65
Response
67
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
74
Shot Power
54
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
56
Swerve
64
Header
78
Jump
66
Technique
68
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Souare |
|---|---|
| Full Name | Pape Souaré |
| ID | 41047 |
| Nationality | Senegal |
| Club | LOSC Lille Métropole |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
