70 Sousa PES 2008
| Name | Sousa |
|---|---|
| ID | 7339 |
| Nationality | Spain |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
54
Defence
68
Body Balance
82
Stamina
78
Top Speed
77
Acceleration
75
Response
83
Agility
81
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
74
Shot Power
71
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
68
Swerve
61
Header
72
Jump
78
Technique
83
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Sousa |
|---|---|
| ID | 7339 |
| Nationality | Spain |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 11 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
