72 Sousa PES 2009
| Name | Sousa |
|---|---|
| ID | 7339 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
52
Defence
71
Body Balance
76
Stamina
82
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
83
Agility
81
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
74
Shot Power
73
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
68
Swerve
61
Header
72
Jump
78
Technique
83
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
| Name | Sousa |
|---|---|
| ID | 7339 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players