68 Sow PES 2008
| Name | Sow |
|---|---|
| Full Name | Moussa Sow |
| ID | 9185 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais F.C. |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
40
Defence
80
Body Balance
77
Stamina
79
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
78
Agility
79
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
78
Shot Power
74
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
55
Swerve
67
Header
82
Jump
75
Technique
72
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
| Name | Sow |
|---|---|
| Full Name | Moussa Sow |
| ID | 9185 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais F.C. |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
