71 Sow PES 2010
| Name | Sow |
|---|---|
| Full Name | Moussa Sow |
| ID | 9185 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais FC |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
40
Defence
81
Body Balance
75
Stamina
85
Top Speed
83
Acceleration
72
Response
72
Agility
80
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
78
Shot Power
74
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
55
Swerve
67
Header
82
Jump
75
Technique
75
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Sow |
|---|---|
| Full Name | Moussa Sow |
| ID | 9185 |
| Nationality | France |
| Club | Stade Rennais FC |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
