65 Sow PES 2010
| Name | Sow |
|---|---|
| Full Name | Samba Sow |
| ID | 39266 |
| Nationality | Mali |
| Club | RC Lens |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
66
Defence
80
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
80
Response
68
Agility
75
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
78
Shot Power
52
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
53
Swerve
71
Header
78
Jump
68
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
- S01 Reaction
| Name | Sow |
|---|---|
| Full Name | Samba Sow |
| ID | 39266 |
| Nationality | Mali |
| Club | RC Lens |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
