73 Spiropoulos PES 2008
| Name | Spiropoulos |
|---|---|
| ID | 36729 |
| Nationality | Greece |
| Club | Free Agent |
| National Team | Greece |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
65
Defence
66
Body Balance
81
Stamina
83
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
76
Agility
73
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
67
Swerve
64
Header
72
Jump
73
Technique
66
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Spiropoulos |
|---|---|
| ID | 36729 |
| Nationality | Greece |
| Club | Free Agent |
| National Team | Greece |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 69kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
