78 Srna PES 2008
| Name | Srna |
|---|---|
| Full Name | Darijo Srna |
| ID | 4636 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Croatia |
| Position | WB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
62
Defence
74
Body Balance
79
Stamina
85
Top Speed
77
Acceleration
70
Response
77
Agility
80
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
87
Shot Power
67
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
87
Swerve
66
Header
75
Jump
80
Technique
72
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Srna |
|---|---|
| Full Name | Darijo Srna |
| ID | 4636 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Croatia |
| Position | WB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
