93 Stjanoric PES 2008
| Name | Stjanoric |
|---|---|
| ID | 65766 |
| Real ID | 230 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
87
Attack
52
Defence
73
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
83
Acceleration
84
Response
88
Agility
94
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
93
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
94
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
82
Shot Power
92
Shot Technique
90
Free Kick Accuracy
88
Swerve
70
Header
65
Jump
97
Technique
80
Aggression
84
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Playmaking
- 1-on-1 Scoring
- Penalties
- One-Touch Pass
| Name | Stjanoric |
|---|---|
| ID | 65766 |
| Real ID | 230 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 21 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
