92 Stjanoric PES 2009
| Name | Stjanoric |
|---|---|
| ID | 65766 |
| Real ID | 230 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Scotland |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 869 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
52
Defence
73
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
81
Response
88
Agility
94
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
93
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
94
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
82
Shot Power
84
Shot Technique
90
Free Kick Accuracy
88
Swerve
70
Header
65
Jump
96
Technique
80
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Playmaking
- Passing
- 1-on-1 Scoring
- Penalties
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Stjanoric |
|---|---|
| ID | 65766 |
| Real ID | 230 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Scotland |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 869 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
