63 Stocker PES 2008
| Name | Stocker |
|---|---|
| Full Name | Valentin Stocker |
| ID | 36848 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
45
Defence
66
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
77
Agility
77
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
73
Shot Power
65
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
60
Swerve
64
Header
71
Jump
76
Technique
60
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Stocker |
|---|---|
| Full Name | Valentin Stocker |
| ID | 36848 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
