67 Stocker PES 2009
| Name | Stocker |
|---|---|
| Full Name | Valentin Stocker |
| ID | 36848 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
45
Defence
67
Body Balance
77
Stamina
79
Top Speed
83
Acceleration
75
Response
82
Agility
80
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
73
Shot Power
70
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
72
Swerve
71
Header
75
Jump
78
Technique
70
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Stocker |
|---|---|
| Full Name | Valentin Stocker |
| ID | 36848 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
