62 Susaeta PES 2008
| Name | Susaeta |
|---|---|
| Full Name | Markel Susaeta |
| ID | 37187 |
| Nationality | Spain |
| Club | Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
45
Defence
67
Body Balance
75
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
71
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
69
Shot Power
62
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
65
Header
68
Jump
77
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Susaeta |
|---|---|
| Full Name | Markel Susaeta |
| ID | 37187 |
| Nationality | Spain |
| Club | Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
