67 Susaeta PES 2010
| Name | Susaeta |
|---|---|
| Full Name | Markel Susaeta |
| ID | 37187 |
| Nationality | Spain |
| Club | Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
45
Defence
69
Body Balance
76
Stamina
77
Top Speed
78
Acceleration
71
Response
80
Agility
82
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
74
Shot Power
70
Shot Technique
81
Free Kick Accuracy
80
Swerve
65
Header
68
Jump
80
Technique
75
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Susaeta |
|---|---|
| Full Name | Markel Susaeta |
| ID | 37187 |
| Nationality | Spain |
| Club | Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
