56 Sutchuin PES 2009
| Name | Sutchuin |
|---|---|
| Full Name | Arnaud Djoum |
| ID | 38806 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Roda JC |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
60
Defence
79
Body Balance
72
Stamina
80
Top Speed
74
Acceleration
66
Response
68
Agility
65
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
50
Shot Accuracy
81
Shot Power
53
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
52
Swerve
68
Header
84
Jump
66
Technique
53
Aggression
50
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Sutchuin |
|---|---|
| Full Name | Arnaud Djoum |
| ID | 38806 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Roda JC |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
