60 Sutchuin PES 2010
| Name | Sutchuin |
|---|---|
| Full Name | Arnaud Djoum |
| ID | 38806 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Roda JC |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
65
Defence
78
Body Balance
75
Stamina
79
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
79
Shot Power
60
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
68
Header
82
Jump
73
Technique
65
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Sutchuin |
|---|---|
| Full Name | Arnaud Djoum |
| ID | 38806 |
| Nationality | Belgium |
| Club | Roda JC |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
