77 Sylvinho PES 2008
| Name | Sylvinho |
|---|---|
| ID | 1889 |
| Nationality | Brazil |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
65
Defence
71
Body Balance
83
Stamina
83
Top Speed
82
Acceleration
74
Response
80
Agility
83
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
78
Shot Power
66
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
75
Swerve
66
Header
80
Jump
82
Technique
70
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Sylvinho |
|---|---|
| ID | 1889 |
| Nationality | Brazil |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
