64 T. Kroos PES 2008
| Name | T. Kroos |
|---|---|
| Full Name | Toni Kroos |
| ID | 36770 |
| Nationality | Germany |
| Club | Bayern Munich |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 39 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
38
Defence
67
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
79
Agility
79
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
79
Shot Power
68
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
73
Swerve
63
Header
70
Jump
76
Technique
72
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | T. Kroos |
|---|---|
| Full Name | Toni Kroos |
| ID | 36770 |
| Nationality | Germany |
| Club | Bayern Munich |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 39 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
