59 Taison PES 2009
| Name | Taison |
|---|---|
| ID | 38295 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
30
Defence
75
Body Balance
73
Stamina
82
Top Speed
80
Acceleration
65
Response
80
Agility
76
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
62
Swerve
63
Header
80
Jump
72
Technique
75
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Taison |
|---|---|
| ID | 38295 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
