75 Taison PES 2010
| Name | Taison |
|---|---|
| ID | 38295 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
38
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
81
Top Speed
86
Acceleration
77
Response
84
Agility
82
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
74
Shot Power
72
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
70
Swerve
63
Header
80
Jump
83
Technique
81
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Taison |
|---|---|
| ID | 38295 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
