73 Tamas PES 2008
| Name | Tamas |
|---|---|
| Full Name | Gabriel Tamaș |
| ID | 5667 |
| Nationality | Romania |
| Club | A.J. Auxerre |
| National Team | Romania |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
75
Defence
84
Body Balance
82
Stamina
77
Top Speed
81
Acceleration
76
Response
77
Agility
77
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
79
Shot Power
64
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
84
Header
80
Jump
75
Technique
71
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
| Name | Tamas |
|---|---|
| Full Name | Gabriel Tamaș |
| ID | 5667 |
| Nationality | Romania |
| Club | A.J. Auxerre |
| National Team | Romania |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

