77 Tamas PES 2009
| Name | Tamas |
|---|---|
| Full Name | Gabriel Tamaș |
| ID | 5667 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | Romania |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
75
Defence
84
Body Balance
80
Stamina
82
Top Speed
81
Acceleration
76
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
86
Shot Power
64
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
60
Swerve
81
Header
80
Jump
75
Technique
67
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Marking
| Name | Tamas |
|---|---|
| Full Name | Gabriel Tamaș |
| ID | 5667 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | Romania |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
