86 Telin (Thuram) PES 2010
| Name | Telin |
|---|---|
| Real Name | Thuram |
| Full Name | Lilian Thuram |
| ID | 66414 |
| Real ID | 878 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
94
Defence
90
Body Balance
84
Stamina
83
Top Speed
77
Acceleration
84
Response
78
Agility
78
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
77
Shot Power
62
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
62
Swerve
78
Header
90
Jump
79
Technique
60
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S07 Man Marking
- S08 Slide Tackle
- S09 Covering
| Name | Telin |
|---|---|
| Real Name | Thuram |
| Full Name | Lilian Thuram |
| ID | 66414 |
| Real ID | 878 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players