69 Telmbarak (A. Teymourian) PES 2008
| Name | Telmbarak |
|---|---|
| Real Name | A. Teymourian |
| ID | 98587 |
| Real ID | 33051 |
| Nationality | Iran |
| Club | Free Agent |
| National Team | Iran |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
68
Defence
74
Body Balance
74
Stamina
83
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
73
Agility
77
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
80
Shot Power
70
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
68
Swerve
72
Header
73
Jump
73
Technique
78
Aggression
83
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Telmbarak |
|---|---|
| Real Name | A. Teymourian |
| ID | 98587 |
| Real ID | 33051 |
| Nationality | Iran |
| Club | Free Agent |
| National Team | Iran |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
