71 Teymourian PES 2010
| Name | Teymourian |
|---|---|
| ID | 33051 |
| Nationality | Iran |
| Club | West London White |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
68
Defence
73
Body Balance
79
Stamina
74
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
73
Agility
77
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
79
Shot Power
70
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
68
Swerve
72
Header
73
Jump
73
Technique
78
Aggression
83
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Teymourian |
|---|---|
| ID | 33051 |
| Nationality | Iran |
| Club | West London White |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
