60 Terschegget PES 2008
| Name | Terschegget |
|---|---|
| ID | 36979 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
60
Defence
77
Body Balance
73
Stamina
79
Top Speed
72
Acceleration
68
Response
71
Agility
70
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
73
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
72
Jump
72
Technique
63
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Terschegget |
|---|---|
| ID | 36979 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 26 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
