59 Terschegget PES 2009
| Name | Terschegget |
|---|---|
| ID | 36979 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
48
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
68
Response
71
Agility
70
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
73
Shot Power
66
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
72
Jump
72
Technique
63
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Terschegget |
|---|---|
| ID | 36979 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 26 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
