68 Tiene PES 2008
| Name | Tiene |
|---|---|
| Full Name | Siaka Tiéné |
| ID | 31204 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
63
Defence
78
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
77
Acceleration
77
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
80
Shot Power
75
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
60
Swerve
74
Header
75
Jump
74
Technique
72
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Tiene |
|---|---|
| Full Name | Siaka Tiéné |
| ID | 31204 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
