71 Tiene PES 2009
| Name | Tiene |
|---|---|
| Full Name | Siaka Tiéné |
| ID | 31204 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Valenciennes FC |
| National Team | Cote d'Ivoire |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
63
Defence
81
Body Balance
84
Stamina
83
Top Speed
82
Acceleration
77
Response
78
Agility
80
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
80
Shot Power
75
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
70
Swerve
74
Header
75
Jump
77
Technique
75
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
| Name | Tiene |
|---|---|
| Full Name | Siaka Tiéné |
| ID | 31204 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Valenciennes FC |
| National Team | Cote d'Ivoire |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

