95 Totti PES 2008
| Name | Totti |
|---|---|
| Full Name | Francesco Totti |
| ID | 970 |
| Nationality | Italy |
| Club | Roma |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
95
Attack
35
Defence
85
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
86
Response
81
Agility
91
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
92
Short Pass Accuracy
96
Short Pass Speed
92
Long Pass Accuracy
92
Long Pass Speed
89
Shot Accuracy
89
Shot Power
95
Shot Technique
89
Free Kick Accuracy
85
Swerve
83
Header
77
Jump
93
Technique
85
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Passing
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Shooting from Distance
- Penalties
- One-Touch Pass
| Name | Totti |
|---|---|
| Full Name | Francesco Totti |
| ID | 970 |
| Nationality | Italy |
| Club | Roma |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
