91 Totti PES 2010
| Name | Totti |
|---|---|
| Full Name | Francesco Totti |
| ID | 970 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.S. Roma |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
93
Attack
35
Defence
83
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
82
Response
76
Agility
92
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
93
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
93
Long Pass Accuracy
84
Long Pass Speed
92
Shot Accuracy
87
Shot Power
92
Shot Technique
88
Free Kick Accuracy
85
Swerve
83
Header
77
Jump
92
Technique
85
Aggression
87
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
2
Condition
Skills
- S02 Passer
- S04 PK Taker
- S06 Outside Curve
- S18 Cross Over Turn
- S20 Scooping
- P03 Classic N10
- Tactical Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Totti |
|---|---|
| Full Name | Francesco Totti |
| ID | 970 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.S. Roma |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
