77 Tuncay Sanli PES 2008
| Name | Tuncay Sanli |
|---|---|
| ID | 4579 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | Turkey |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
54
Defence
78
Body Balance
80
Stamina
83
Top Speed
85
Acceleration
84
Response
81
Agility
76
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
81
Shot Power
84
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
69
Swerve
79
Header
78
Jump
84
Technique
88
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Side
| Name | Tuncay Sanli |
|---|---|
| ID | 4579 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | Turkey |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

