74 Uche PES 2008
| Name | Uche |
|---|---|
| Full Name | Ikechukwu Uche |
| ID | 8374 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
43
Defence
84
Body Balance
85
Stamina
78
Top Speed
86
Acceleration
77
Response
85
Agility
81
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
59
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
58
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
82
Shot Power
80
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
53
Swerve
72
Header
84
Jump
75
Technique
83
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Reaction
| Name | Uche |
|---|---|
| Full Name | Ikechukwu Uche |
| ID | 8374 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
