80 Uche PES 2010
| Name | Uche |
|---|---|
| Full Name | Ikechukwu Uche |
| ID | 8374 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Zar Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
38
Defence
88
Body Balance
76
Stamina
85
Top Speed
86
Acceleration
77
Response
90
Agility
84
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
82
Shot Power
84
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
53
Swerve
72
Header
84
Jump
77
Technique
83
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Tactical Dribbling
- Post Player
- Side
| Name | Uche |
|---|---|
| Full Name | Ikechukwu Uche |
| ID | 8374 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Zar Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
