84 V. Valdes PES 2010
| Name | V. Valdes |
|---|---|
| Full Name | Víctor Valdés |
| ID | 4072 |
| Nationality | Spain |
| Club | FC Barcelona |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
85
Defence
84
Body Balance
65
Stamina
71
Top Speed
74
Acceleration
93
Response
82
Agility
53
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
61
Short Pass Speed
53
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
83
Shot Power
41
Shot Technique
51
Free Kick Accuracy
47
Swerve
57
Header
84
Jump
61
Technique
56
Aggression
80
Mentality
82
GK Skills
70
Team Work
6
Condition
Skills
- S11 Penalty Saver
| Name | V. Valdes |
|---|---|
| Full Name | Víctor Valdés |
| ID | 4072 |
| Nationality | Spain |
| Club | FC Barcelona |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
