57 van der Heijden PES 2009
| Name | van der Heijden |
|---|---|
| Full Name | Jan-Arie van der Heijden |
| ID | 37429 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Ajax |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
52
Defence
65
Body Balance
73
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
74
Agility
70
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
70
Shot Power
63
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
65
Swerve
62
Header
69
Jump
73
Technique
66
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | van der Heijden |
|---|---|
| Full Name | Jan-Arie van der Heijden |
| ID | 37429 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Ajax |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
