73 van der Heijden PES 2010
| Name | van der Heijden |
|---|---|
| Full Name | Jan-Arie van der Heijden |
| ID | 37429 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Willem II |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
63
Defence
82
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
82
Shot Power
63
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
63
Header
72
Jump
78
Technique
72
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | van der Heijden |
|---|---|
| Full Name | Jan-Arie van der Heijden |
| ID | 37429 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Willem II |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
