63 van Wolfswinkel PES 2009
| Name | van Wolfswinkel |
|---|---|
| Full Name | Ricky van Wolfswinkel |
| ID | 38400 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
35
Defence
77
Body Balance
70
Stamina
76
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
73
Shot Power
72
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
53
Swerve
75
Header
73
Jump
75
Technique
80
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | van Wolfswinkel |
|---|---|
| Full Name | Ricky van Wolfswinkel |
| ID | 38400 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
