67 van Wolfswinkel PES 2010
| Name | van Wolfswinkel |
|---|---|
| Full Name | Ricky van Wolfswinkel |
| ID | 38400 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | FC Utrecht |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
35
Defence
77
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
80
Response
72
Agility
77
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
73
Shot Power
75
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
77
Header
73
Jump
82
Technique
84
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- Positioning
- Scoring
| Name | van Wolfswinkel |
|---|---|
| Full Name | Ricky van Wolfswinkel |
| ID | 38400 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | FC Utrecht |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
