67 Varrault PES 2008
| Name | Varrault |
|---|---|
| Full Name | Cédric Varrault |
| ID | 7697 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
66
Defence
71
Body Balance
75
Stamina
85
Top Speed
73
Acceleration
76
Response
75
Agility
63
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
72
Shot Power
61
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
68
Swerve
65
Header
75
Jump
70
Technique
66
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Sliding Tackle
- Long Throw
| Name | Varrault |
|---|---|
| Full Name | Cédric Varrault |
| ID | 7697 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
