71 Varrault PES 2010
| Name | Varrault |
|---|---|
| Full Name | Cédric Varrault |
| ID | 7697 |
| Nationality | France |
| Club | AS Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
72
Defence
73
Body Balance
79
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
78
Response
75
Agility
70
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
72
Shot Power
61
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
68
Swerve
69
Header
75
Jump
73
Technique
66
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
7
Condition
Skills
- S08 Slide Tackle
- S13 Long Throw
| Name | Varrault |
|---|---|
| Full Name | Cédric Varrault |
| ID | 7697 |
| Nationality | France |
| Club | AS Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
