75 Volz PES 2008
| Name | Volz |
|---|---|
| ID | 4866 |
| Nationality | Germany |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
68
Defence
75
Body Balance
81
Stamina
87
Top Speed
82
Acceleration
78
Response
82
Agility
80
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
62
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
60
Swerve
67
Header
67
Jump
72
Technique
75
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
- Sliding Tackle
| Name | Volz |
|---|---|
| ID | 4866 |
| Nationality | Germany |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 2 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
