72 Volz PES 2009
| Name | Volz |
|---|---|
| ID | 4866 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
67
Defence
75
Body Balance
84
Stamina
80
Top Speed
81
Acceleration
78
Response
80
Agility
80
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
62
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
60
Swerve
67
Header
67
Jump
72
Technique
75
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Marking
- Sliding Tackle
| Name | Volz |
|---|---|
| ID | 4866 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players